m e n t o r i n g   d l a   b i z n e s u,   k a d r   n a u k i   i   e d u k a c j i

Rekomendacje

 

Poznaj opinie uczestników szkoleń Collegium Wratislaviense

 Szkolenia otwarte  | Programy dedykowane i wdrozeniowe

 

 

Szkoła Mentorów

Rekomenduję Szkołę Mentorów  prowadzoną przez Collegium Wratislaviense.
Jestem bardzo zadowolona z udziału w Szkole Mentorów. Było to dla mnie ważne szkolenie, ponieważ interesuję się Mentoringiem, jego skutecznością oraz możliwością zastosowania w różnych kontekstach. Szczególnie wartościowe było dla mnie odnoszenie się do indywidualnych przypadków i praca nad rzeczywistymi sprawami. Poznałam podstawowe mechanizmy wprowadzania Mentoringu w kulturę organizacji. Szkolenie pomogło mi zdefiniować Mentoring  i wypracować plan wdrożenia w organizacji. 
Rekomenduję również trenerów prowadzących szkolenie Marcina Szalę i Krzysztofa Słabonia. Posiadana i przekazywana przez nich wiedza była poparta przykładami z ich własnych doświadczeń i doświadczeń innych. O ich fachowości świadczy również umiejętność zbudowania takich relacji z uczestnikami, które umożliwiały w swobodny sposób prace nad często  bardzo osobistymi kwestiami.
Polecam udział w Szkole Mentorów!

Izabela Mleczko, Prezes Stowarzyszenia Promocji Coachingu

 

Rekomenduję udział w Szkole Mentorów. Doceniam szerokie podejście CW do tematu jakim jest mentoring - od ‘jak być mentorem’ do ‘wdrażania mentoringu w organizacjach’. Do tego teoria, praktyczne modele, przykłady, inspiracje, ćwiczenia i wiele więcej. Warto!

Anna Wojciechowska, Talent Training

 

Szczególnie ważne i wartościowe były dla mnie duch mentoringu i goście opowiadający o swoich doświadczeniach. Udział w Szkole dał mi wiedzę i inspiracje.

Julia Reguła - Learning&Development Supervisor w Capgemini, trener wewnętrzny umiejętności miękkich, coach, asesor

 

Jestem zadowolona z decyzji o uczestnictwie w Szkole Mentorów. Udział w proponowanych zajęciach wzbudził moją motywację do pracy nad sobą, poszerzył horyzonty myślowe, pozwolił na poznanie ciekawych ludzi.

Lidia Poradzisz- trener, konsultant biznesu, współwłaściciel INSPIRE Centrum Rozwoju Umiejętności

 

"Rekomenduję Szkołę Mentorów.  Zyskałam nową wiedzę, otrzymałam narzędzia do pracy nad własnym rozwojem. Ważne jest również to że, poznałam ludzi z „pasją  pomagania”. Wymiana doświadczeń, prowadzenie interesujących rozmów stało się dla mnie inspiracją i motorem do podjęcia kolejnych czasem trudnych decyzji.

Agata Pacholska, Fundacja "Bajkowy Świat"

 

Kurs odbywał się na bardzo wysokim poziomie merytorycznym. Wykładowcy wykazali się kompetencją i zaangażowaniem. Polecam gorąco.

Małgorzata Stavrelli, terapeuta, prezes Fundacji Organizacji Zdrowia 

 

Szkoła Mentorów przeczy wszelkim stereotypom na temat szkoleń: to czas spędzony z ludźmi którzy naprawdę wierzą w to co robią, to nauka od praktyków mających bardzo mocne oparcie teoretyczne, to w końcu możliwość lepszego poznania samego siebie. W ciągu 4 intensywnych dni wypełnionych wykładami i ćwiczeniami dowiedziałam się wiele nie tylko o samym mentoringu (czym jest, po co i jak go wprowadzić do organizacji), ale też o organizacji, w której pracuję (na czym polega jej wartość) oraz własnych możliwościach rozwoju.
Szkołę polecam wszystkim działającym w organizacjach pozarządowych, nawet tym nieprzekonanym, że mentoring jest czymś dla nich. Nieczęsto mamy okazję zatrzymać się i popatrzeć na siebie i nasze otoczenie z tak ciekawej perspektywy.

Maria Wiśnicka, Pracownia Badań i Innowacji Społecznych STOCZNIA

 

Udział w Szkole Mentorów odpowiedział na wiele moich pytań i wątpliwości, które pojawiały się w codziennej pracy z organizacjami pozarządowymi. Sens mentoringu jest głębszy niż zwykła praca doradcza. Dzięki SzM postawiłam sobie nowe cele. Za najistotniejsze w naszych warszawskich spotkaniach muszę uznać to, że prowadzący kurs nie tylko pokazali nam ciekawe narzędzia pracy z podopiecznym, ale tak dobrali materiał, że pracowaliśmy  „na otwartym sercu”, każdy na swoim,  żeby odnaleźć SENS. Dziękuję Marcinowi, Krzysztofowi i Bartoszowi.  I dziękuję Grupie, jej skład  też uwarunkował sukces.

Katarzyna Standerska, Lokalny Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej we Włoszczowie

 

Szkoła Mentorów NGO była okazją do poznania inspirujących ludzi. Zakresem szkolenie objęło pełne spektrum zagadnień  – od strony zarówno relacji pomiędzy mistrzem a uczniem, jak i koordynacji programów mentoringowych. Ogromnym atutem był sposób, w jaki trenerzy Collegium Wratislaviense zdecydowali się uczestników szkolenia w temat wprowadzić i od razu zaangażować, kładąc mocny nacisk na poziom wartości nieodłącznie z mentoringiem związanych. Cztery dni spędzone na szkoleniu pozostały niezapomniane. Dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie Szkoły Mentorów NGO, gratulując koncepcji na realizację tego szkolenia. 

Katarzyna Skoczek, Prezes Zarządu i współwłaściciel Tobea Sp. z o.o.

 

Mentoring - programy dedykowane 

 

Centrum Techniki Morskiej

W styczniu 2015 roku zamówiliśmy u Collegium Wratislaviense jednodniowe szkolenie z zakresu mentoringu dla pracowników Centrum Techniki Morskiej w Gdyni. Do udziału w szkoleniu zaprosiliśmy wyróżniających się doświadczeniem i wiedzą pracowników Centrum, którzy pełnią funkcję mentorów. Wybór właściwego oferenta był dla nas bardzo ważny: mieliśmy świadomość, że uczestnicy szkolenia to wymagający profesjonaliści, których czas jest bardzo cenny. Szkolenie zrealizowane przez Collegium Wratislaviense potwierdziło, że nasz wybór był słuszny. Trenerowi Collegium udało się zaangażować uczestników, zaproponowana metoda szkoleniowa opierająca się na interaktywnych podejściu I pracy warsztatowej przyniosła bardzo dobre rezultaty. Z uwagi na ograniczony czas szkolenia (1 dzień) jego powodzenie zależało w dużej mierze od dobrego wyboru materiału, który z jednej strony umożliwiłby całościowe spojrzenie na metodę mentoringu a z drugiej strony nie był powierzchowny. Collegium bardzo dobrze poradziło sobie z tym wyzwaniem przygotowując autorski program szkolenia: uczestnicy zarówno poznali nową, inspirującą wiedzę, mieli okazję doświadczyć sytuacji mentorskich, jak mogli swobodnie wymieniać się doświadczeniami i poglądami. 

 

Uczestnikami szkolenia były osoby posiadające stopnie naukowe oraz bogate doświadczenie w zakresie pracy badawczo – rozwojowej. Collegium Wratislaviense potrafiło sprostać wysokim standardom, jakie stawiamy sobie w naszej pracy i których oczekujemy od naszych partnerów.

dr inż. Andrzej Kilian, Prezes Zarządu, Dyrektor Naczelny

Rekomendacje - wersja PDF do pobrania

 

 

 

Więcej rekomendacji na cw.edu.pl...